Yacht club Razová – Slezská Harta

Spolek Yacht club Razová na přehradě Slezská Harta byl založen v roce 2018 za účelem vyvíjení aktivit v rozvoji sportovní a turistické oblasti.

Chceme mimo jiné spolupracovat se ZŠ a MŠ Razová, kde bychom pracovali s dětmi v oblasti vodní turistiky, účastnili se kulturních a společenských akcí apod.. Chtěli bychom oslovovat další subjekty s nabídkou našich aktivit v obci, ale i mimo obec. Tímto můžeme Obec Razovou dostat více do povědomí dalších subjektů, lidí apod., čímž můžeme přivést turisty i potencionální investory, což by mohlo zvýšit prestiž obce.

V loňském a letošním roce jsme se zúčastnili několika jachtařských soutěží (Bermuda cup, Burčáková regata, Yachting v Polsku – Mazurská jezera) Těmi opět reprezentujeme a dostáváme do povědomí Obec Razovou, která podporuje rozvoj naší činnosti. Tuto aktivitu budeme i nadále provozovat a za výsledky se rozhodně nemusíme stydět. V letošním roce v závodě Burčáková Regata, jsme již oficiálně závodili za YC Razová a získali pro náš spolek první místo. (ve složení Jiří Vahalík, Sebastián Šemínský, Gabriela Jedlovská).

Spolek má 4 zakládající členy. Veškeré veřejné dokumenty najdete na www.justice.cz. Našim snem je přivést Razovskou zátoku k životu v čistém a kulturním stylu. Chceme jednoduchost, vzdušnost a funkční zázemí. Jsme nezisková organizace. Momentálně pracujeme na zázemí Yacht clubu Razová, abychom mohli vyvázat  molo. Mnoho prací provádíme svépomocí, přesto je v tomto případě nezbytně nutné použití profesionální techniky. Získali jsme příspěvek od Obce Razová na pomoc při vytváření zázemí pro náš spolek. Také úzce spolupracujeme s polskými přáteli z Jacht clubu v Krapkowicích. Někteří jejich členová nás podpořili členstvím v našem YC. Všem děkujeme!

Yacht club Razová - Slezská Harta

Prosinec 6, 2018